Velikonoce byly kdysi brány jen jako svátky církevní. Postupem času však v našich domácnostech zdomácněly. Lidé dnes vnímají Velikonoce zejména jako symbol příchodu jara. Tyto svátky mají své ustálené symboly, kterými zdobíme své příbytky. Jsou to především barevná vajíčka a kraslice, rozkvetlé větvičky, osení, mazance a další. Každá hospodyňka se snaží, aby se pochlubila pěkně vyzdobenou domácností.

Nápady na výzdobu
1/ Pečený beránek
Existují speciální formy, díky kterým upečete krásného piškotového beránka. Můžeme jej použít nejen ke kávě, ale i jako vhodnou výzdobu na stůl.
2/ Kočičky do vázy
Udělejte si čas a zorganizujte si vycházku za účelem natrhání kočiček. Vrby jsou u vody dost běžným stromem a pár proutků tohoto stromu pak udělá v našem bytě hezkou výzdobu.
3/ Skořápkové svíčky
Uvařte pár vajíček na tvrdo, obarvěte je, opatrně oloupejte svrchní část a spodní část vydlabejte lžičkou. Do vydlabané skořápky pak dejte malé čajové svíčky a ozdobte jimi stůl.

4/ Zasaďte bylinky
Polévkové bylinky nemusíme sázet jen do záhonků na zahrádce. Pokud zasadíme včas semínka např. řeřichy do květináče za okno, budeme mít pěknou zelenou výzdobu na velikonoční stůl a zároveň dobré koření do polévky nebo salátu.
5/ Symbol nového života
Jaro je symbolem nového života a rodících se mláďátek. A tak figurky zajíčků, beránků nebo kůzlátek jsou neodmyslitelnou součástí velikonoční výzdoby. Známe je jako sošky, čokoládové figurky nebo jen obrázky. V poslední době se objevují i jako hezké velikonoční svíčky.

6/ Velikonoční okenní truhlíky
Pokud žijete v bytě, lze využít k výzdobě i truhlíky za okny nebo na balkoně. Jarní květiny jako jsou narcisky nebo petrklíče dýchnou do našeho příbytku jarem a pohodou.
7/ Zdobte i zahradu
Ten, kdo žije v rodinném domě a má k disposici zahradu, může tento prostor využít k výzdobě velikonočními symboly. Můžeme po trávníku nainstalovat papírové dekorace, ozdobit plot nebo větvičky stromů. Děti jistě ocení skrytá pomlázková vajíčka, která formou hry budou po zahradě hledat.

Ať už použijete jakoukoliv výzdobu dle svého vkusu, důležité je, aby vnesla do vašeho domu nebo bytu pohodu a radost.