Co na podlahu

Podlahová krytina v dětském pokoji musí být především praktická, co se týče údržby a využívání. Pamatujme na to, že se dětské tělo teprve vyvíjí, a že je mnohem zranitelnější, než to naše. Podlaha by tedy měla být především opěrným bodem, který nepodkluzuje, nestudí, tlumí při pádu a snadno se čistí. Moderní trendy v tomto směru upřednostňují vinyl, marmoleum nebo dřevo, ale chybu neuděláte ani klasickým velkoplošným kobercem. Naopak laminátová plovoucí podlaha a dlažba či kámen jsou příliš tvrdé a chladné.
lego na koberci

Bezpečný svět

Děti svůj pokoj považují za bezpečné zázemí, a kromě hraní rády objevují tajemná zákoutí a technické prvky. Všechny elektrické zásuvky by měly být opatřeny ochranným krytem, namísto visacího lustru raději sáhněte po plochém stropním nerozbitném svítidle, ostré rohy nábytku by měly být zaoblené, nebo alespoň pokryté gumou.
pokoj pro dítě
Nebezpečné situace mohou vzniknout ve vyšších patrech bytových domů v souvislosti s otevíráním oken a balkonových dveří. Všetečnost těch malých tvorečků nezná mezí a k nebezpečným pádům dochází na sídlištích každý rok.
Nezapomeňte rovněž zajistit chemické čisticí prostředky z jejich dosahu, neměly by mít přístup do komory nebo skříněk, kde jsou tyto předměty uloženy.
vysypané kuličky

Psací stůl

Jakmile ratolesti odrostou, jejich pokojík se promění z tvůrčího zázemí pro hru na pracoviště s psacím stolem. Měly by se do něj vejít všechny učebnice a sešity, psací potřeby, pastelky, a jeho pracovní plocha musí být dostatečně velká s ohledem na přibývající věk a narůstající školní nároky. Dnes je na trhu celá řada modelů dětského nábytku, který lze sladit i s psacím stolem, vybírejte raději dřevěný masiv, jehož spoje by měly být odolnější vůči namáhání. Pamatujte také na to, že děti po stolech lezou, stoupají na ně, a že dřevotřískové desky se za takových podmínek snadno ze šroubových spojů a čepů odlomí.