Nejprve si zkusme udělat představu kolik jich je. Při mém pátrání jsem jich nalezl sedmnáct. A je docela možné, že jich je více. Nemusel jsem, jak se říká, najít všechny. Mrkněme na seznam níže, kde jsem jen namátkou vybral sedmičku těch asi nejznámějších.
·        Česká pošta
·        PPL
·        DPD
·        FOFR
·        Messenger
·        DHL
·        Glob kurýr
věci v krabici
Znovu upozorňuji, že jde o náhodný výběr, pořadí si vůbec nevšímejte.

Co nabízejí?

Přepravu balíků, balíčků, zboží a skoro všeho na co si vzpomenete. Každá služba má svá přesně stanovená pravidla a nelze jednoznačně říci, která je v době psaní článku nejlevnější, tím méně, která je nejspolehlivější. V každém případě je dobré si balíček připojistit, i když to nestojí málo peněz. Ale máte jistotu. No, tak tu nemáte, samozřejmě, nikdy a u nikoho. Nikdo neví, co se může stát, ale seriózní společnost by vám měla uhradit škodu. Je jasné, že se jim do toho chtít nebude a proto je připojištění vcelku dobrou věcí.
balík s padákem

Cena

Ceny jsou vesměs podobné, rozdíly většinou nečiní více jak třicet korun za naprosto obyčejnou zásilku. Výjimečně však může být větší rozdíl, hlavně v některých obdobích. O ceně vás informují na svých webových stránkách. Mimo České pošty ovšem. Ona tam asi ta informace rozhodně někde bude, ale já se k ní neproklikal. Neměl jsem na to nervy. Zkuste si to. Takže počítejte s obyčejným dovozným kolem devadesáti korunu plus mínus. A neptejte se mne, jak je možné, že až z Číny od jistých obchodníků vám přijde balíček zcela zdarma. U všech přepravců (kurýrní služby) lze již platit kartou.

Třešničky na dortu

Další možnosti má také každá firma jiné. Mimo již výše popsaného připojištění si u některých můžete za poplatek smluvit jiné místo dodání, přesnou dobu a dokonce i hodinu. Můžete si dokonce někde domluvit i expresní přepravu, tzv. do 12 hodin po celé naší vlasti.
Prostě možností je neomezeně. Jejich ceny bohužel neovlivníme. Tak hodně štěstí při doručování.