Od nepaměti se ženy rády zdobí šperky. Historické šperky jsou velmi krásně vyrobeny. Patří mezi skvosty nejen s historickou hodnotou. Na pravý originál nejspíš nebudeme mít dostatek financí, proto jsou oblíbené repliky. Poptávka je po různých stylech. Oblíbené jsou repliky středověkých, keltských nebo vikingských šperků.

tři kameny

Šperky jsou vyrobeny z bronzu, cínu, mědi a oceli. Mnohé jsou zdobeny přírodními kameny. Tyto šperky slouží jako amulety, talismany, které většinou mají splňovat ochranný účel pro nositele šperku. Na špercích jsou vyobrazeny zvířata nebo jiné tvary, jako jsou například draci, vlci, Thorova kladiva, Keltské kříže nebo runy. Oblíbené jsou šperky, které vyznačují magické symboly. Například vlci symbolizují nezávislost, ale na druhou stranu je s tímto zvířetem spojena i věrnost rodině. Runy naopak chrání své nositele, zvířata a obydlí před zlem a negativní energií.

Mnoho z těchto šperků je obohaceno o přírodní kameny. Každý kámen má nejen svůj specifický vzhled, ale léčebné nebo magické účinky. Věděli jste, že pokud daruje muž ženě šperk s vltavínem, vyjadřuje jí své nejhlubší city.

Stejně krásně zbarvený jako vltavín je kámen Lapis lazuli. Jeho krásně modrá barva působí pozitivně, rozhodně přitáhne vaše oko. Šperky s Lapisem lazuli byli oblíbené již ve starém Římě. Věřilo se, že Lapis lazuli pozitivně působí nejen na fyzické obtíže, bolesti hlavy, závratě, migrény, ale podporuje i duševní vyrovnanost a odstranění depresí.
náramek s korálky

Mezi nejoblíbenější kameny patří bezesporu křišťál. Je univerzálním kamenem, který působí pozitivně na psychiku. Vyzařují velké množství pozitivní energie a ochraňují nás od energie negativní. Používá se hojně nejen jako kámen do šperků. Z křišťálu se vyrábí magické předměty. Určitě všichni známe křišťálové koule.

Šperk si také můžete vybrat podle vašeho měsíčního znamení.