Způsobů, jak vydělat peníze existuje hned několik. Získat však větší objem peněz je problém a jejich rychlé získání bývá většinou ve formě půjčky nebo nečistého a nezákonného způsobu. Peníze ale potřebujeme všichni. Ne všichni si kvalitní studium můžeme dovolit a není vždy snadné se prosadit a získat naši vysněnou práci. Mnozí z nás tak musí vykonávat práci, která je nezáživná, nebaví nás a často nás po určité době čeká syndrom vyhoření.
našetřené drobné
Existují však způsoby, jak si peníze přivydělat a není žádnou protizákonnou cestou. Musíme však mít stále zaměstnání a nějaké ty finance navíc. Takový luxus si nemůže dovolit každý z nás. Lze ale využít několika bankovních produktů, které jsou vysoce konzervativní a máme zaručené pojištění vkladu. Jde především o spořící účty nebo terminované vklady, ty však nejsou příliš výnosné a stěží nám pokryjí inflaci.
bitcoin peníze
Mnohem lepší variantou jsou investice. Ty jsou na trhu již několik desítek let, ale do Česka se dostávají až nyní. Velký boom zažily právě s příchodem virtuálním měny, tedy hlavně bitcoinu . Zde si mohl každý investor, který měl peníze vydělat neskutečně peníze. Hodnota jednoho bitcoinu rostla z měsíce na měsíc o stovky procent a dalo se zde dobře zbohatnout.
Přitom z počátku mohli analytici jen stěží odhadovat jeho vývoj. Zprvu se jednalo o měnu, kterou vytvořilo několik japonských IT techniků a nakupovali za ni jídlo. Nejde ale jen o Bitcoin, celá skupina se nazývá blockchain.

Jejím účelem je osvobodit měnu od vlivu bank a států a zabránit jakémukoliv ovlivňování ceny dané měny. To se povedlo, jelikož bitcoin není nikde vázaný. To je zapříčiněno systémem miningu. Tímto způsobem se generují nové mince a miner má z těžby určitou provizi.
V prosinci 2017 však éra bitcoinu skončila a ti co si nevybrali své peníze přišli o vše. Velký problémem u takové měny je vysoká volatilita, a tedy těžká předvídatelnost. Větším bezpečím je zde investice do kontraktu na cenové rozdíly tedy CFD.