Sluneční brýle je dobré mít vždy po ruce, nejen v létě, ale samozřejmě i během zimních měsíců se vám mohou hodit, protože chrání naše oči. Umíte je vybrat?

Sluneční brýle neodkládejte ani v zimě – Jak si vybrat vhodné brýle pro každou příležitost?

Léto bez slunečních brýlí si asi neumí představit nikdo z nás, ale ani během zimy, zvláště pak pokud venku svítí slunce a sněží, bychom je neměli odkládat. Mnohdy nosíme ale sluneční brýle z úplně jiných důvodů, než kvůli čemu vlastně jsou vyrobeny. Taky nosíte brýle, protože vám sluší, zakryjí nedokonalosti či unavené oči? I když jde o moderní módní doplněk, sluneční brýle nás mají především chránit. Chrání náš zrak a oči před slunečním zářením, které může být pro oči nebezpečné a také před prachem a nečistotami. Takže sluneční brýle není vždy dobré vybírat jen podle toho, zda jsou hezké nebo nám sluší.

módní sluneční brýle

Brýle do nepohody

Sluneční brýle si kupujeme obvykle podle jejich designu, aby také ne, dneska patří právě sluneční brýle k nejžádanějším a nejoblíbenějším módním doplňkům vůbec. Je to dáno i tím, že vhodné brýle člověka úplně změní a mohou se stát skutečnou ozdobou. Zúží obličej, pomohou ho opticky zeštíhlit a podobně. I přesto, že hledáte jen slušivý módní doplněk, zaměřte se i na to, jak vás brýle budou chránit. I když to tak nebereme, právě ochrana očí je u brýlí tím nejdůležitějším. Vzhled a slušivost brýlí by měli být až na druhém místě a to vždy.

UV filtr je nejznámějším faktorem při výběru brýlí, toho si asi všímáme nejčastěji. Pokud nenaleznete na štítku od brýlí hodnotu 400 a vyšší, brýle ani nezkoušejte a nechte je ležet. Tohle je základ, ale je velmi dobré, když mají brýle také polarizační filtr.

dámské sluneční brýle

V létě i v zimě – Proč by měly brýle mít polarizaci?

Polarizační brýle jsou tu od toho, aby oči chránily ještě více a poskytli nám vlastně úplně maximální ochranu. Sluneční paprsky se totiž mohou od předmětů či povrchů nepříjemně odrážet, což oči dráždí a nás to oslňuje, někdy tak, že nevidíme skoro nic. To se může vymstít například za volantem automobilu. Nejhorší je v tomto voda a její hladina, třeba i ta mokrá vozovka nebo sníh. Nejen v létě k vodě, ale i v zimě na hory si tak nezapomeňte přibalit kvalitní brýle se silnou UV ochranou a polarizačním filtrem.

Sluneční brýle dámské luxbryle vybírejte nejdříve podle těchto důležitých faktorů a následně se dívejte na to, jak vám to v brýlích bude ve skutečnosti i slušet. Určitě budete nakonec velmi spokojení a i vaše oči si uleví.