Jsou lidé, kteří se rozhodnou že poté, co vystudují, ještě opravdu nechtějí do práce, protože se necítí na to, aby měsíc poté, co dokončí školu, usedli za pracovní stůl a už se nikdy nikam nedostali.

Určitě to není tak, že byste se nikdy nikam nedostali, ale už člověk nemá takovou volnost, jako má, když studuje.

Je jasné, že ve zkušební době si člověk vzít volno nemůže, ale jakmile dostanete smlouvu na rok nebo na dobu neurčitou, určitě bude možné si vzít nějakou tu dovolenou a vycestovat. Člověk si to jen musí naplánovat tak, aby všechno hezky vyšlo a nepřišel tak o příliš dnů dovolené.

Rozhodně se to dá vymyslet tak, abyste přišli jen o minimum dní dovolené, ale člověk nad tím musí popřemýšlet.

dívka a mapa

Jestliže se vám ale nechce jít ještě do pracovního života, máte možnost po škole vycestovat tam, kam byste vycestovat chtěli. Člověk ale musí mít dostatečně našetřeno, aby se nestalo, že se dostanete do finančních problémů.

dívka s balónky

I přesto, že se ale rozhodnete cestovat, byste se měli co nejdříve přihlásit na pracovní úřad. Mohl by z toho být problém, pokud byste se zde nepřihlásili v době, kdy je potřeba se zde přihlásit.

Pokud chcete cestovat, určitě můžete, ale je potřeba vše vyřešit tak, jak to musí vyřešit ostatní, kteří dodělají školu. Jsou lidé, kteří nemají nikde domluvenou práci a tak jdou na úřad práce, kde nějakou dobu budou vedeni a budou se snažit si sehnat nějakou práci a mezitím odpočívat a vstřebávat roky školy. I vy byste se měli na úřad přihlásit, protože je to potřeba a to, i když máte v plánu cestovat.

Každý člověk si může sám rozhodnout o své budoucnosti, ale jsou věci, kterým se nevyhne nikdo z nás. Je potřeba, abyste vše udělali tak, jak je potřeba to udělat, aby se nestalo, že byste se dostali do nějakých problémů, které by mohly vést k dalším problémům a je jasné, že čím více problémů bude člověk řešit, tím horší to pro jeho psychiku bude.

Cestovat tedy určitě můžete, ale je potřeba předem udělat vše, co je potřeba udělat.