Ať už vlastníte jakékoli vozidlo, veterán nebo moderní chloubu některé z automobilek, vyplatí se zainvestovat do nejoblíbenějšího příslušenství, které je v kategorii osobních vozidel obecně známo – do tažného zařízení. Až na malé výjimky jej sice nebudete využívat denně, ale v životě se stávají různé „shody náhod a okolností“, kdy se „najednou“ tažné zařízení Ford Mondeo amsa.cz, nebo pro jakýkoli jiný zánovní či nový vůz, může hodit.

karavan za autem

Obytný přívěs

Jestliže dodržíte stanovenou nosnost a zapřáhnete za „kouli“ obytný karavan, máte před sebou báječný týden (či dva nebo tři) strávený na cestách. Dnes se přívěsná vozidla vyrábí s veškerým potřebným komfortem pro pobyt u moře i na horách a navíc jej lze pouze na dočasnou dobu pronajmout. Ten „domek na kolečkách“ má svoje nesporné výhody – můžete změnit místo pobytu v kempu podle nálady a počasí, a tím pádem pozměnit plán dovolené, a navíc se nemusíte trmácet až k moři, abyste prožili za pěkného počasí úžasný pobyt podle svých vlastních představ.

I v Česku zažijete klid a pohodu, stačí jen vědět, kam vyrazit. Zkuste třeba Slapskou nebo Orlickou přehradu, Hamerské jezero poblíž Stráže pod Ralskem, pískovny ve Veselí nebo v Suchdolu nad Lužnicí, rybník Hejtman u Chlumu u Třeboně, Kokořínský důl (Harasov) i s prohlídkou hradu Kokořín, Máchovo jezero, Vyžlovský rybník u Říčan, Adršpašsko-teplické skály, kemp pod peřejemi Stvořidla na Sázavě a stovky dalších tipů, které naleznete na Internetu.

karavan v zimě

Vozík

Za kouli lze zapřáhnout leccos, dokonce na ní vozit i jízdní kola, ale nejčastěji jde o přívěsné vozíky různé velikosti, s plachtou nebo bez plachty, případně s různými nástavci, např. pro převážení lodí. Už jsme tu naznačili, jak báječnou dovolenou lze prožít s karavanem, kde nejste závislí na žádném hotelu ani penzionu, ale možná ještě větší dobrodružství, na které budete dlouho vzpomínat, je vyrazit s kamarády na vodu. Pět, šest polyetylenových kánoí je ideální počet, ty můžete na vozíku přepravit i s bagáží, a to v podstatě kamkoli. Pro začátečníky je vhodná Lužnice a Berounka, pokročilí vodáci zvládnou horní tok Vltavy i sázavské peřeje pod Medníkem.