Zařídit novou domácnost podle vlastních představ nemusí být jen tak. Nemalý finanční obnos, hodně úsilí a čas, který se snad nakonec promění v kouzelné místo. A to jsme se ještě nedostali k samotné kuchyni, kdy výběr vhodné kuchyňské linky bývá někdy skutečně nadlidský úkol.

V případě pořízení nové kuchyňské linky, nehrají hlavní roli vždy vzhled nebo pořizovací cena, jsou tu i další, mnohem důležitější aspekty, na které je potřeba brát zřetel. V úvahu musíme vzít i skutečnost, že od kuchyňské linky požadujeme hlavně praktičnost a kvalitu, a nejenom v zastoupení spotřebičů, ale hlavně co se týče zvoleného nábytku.

společné vaření

Kuchyňský nábytek patří mezi nejvíce namáhaný mobiliář v celém domě, s touto vidinou bychom tedy k samotnému výběru kuchyňské linky měli přistupovat. Ať už se jedná o mechanickou zátěž, vlhkost nebo často se měnící teplotní klima. Časté otevírání a zavírání skříněk, manipulace s kuchyňským nádobím, používání pracovní desky, to vše kuchyňský nábytek namáhá. Pokud tedy nebudou jednotlivé kusy provedeny v kvalitním zpracování, dříve nebo později budete muset do jejich oprav vložit nemalé finanční částky.

Stavebnice nebo kuchyňská linka na klíč?

V případě pořízení nové kuchyňské linky si můžete vybrat ze dvou variant: typizovaný model nebo kuchyňská linka na klíč. Rozhodujícím faktorem zde bude hlavně cena, zatímco v první variantě nebude pořizovací cena nikterak vysoká, za variantu druhou si výrazně připlatíte. Budete mít však tu možnost, zvolit si kuchyňskou linku podle svých představ. Kuchyňské linky začínají už na pár tisíci korunách, ovšem takové se zpravidla hodí pro občasné používání, např. do firemních kuchyněk pro zaměstnance.

rustikální kuchyně

Kuchyňské linky najdete v mnoha dekorech a provedení, velmi oblíbené jsou stále ty ve vysokém lesku nebo ne stylu provence gal1010 https://www.sten-skrine.cz/gal1010, které vás při každém vaření přenesou přímo do srdce jihovýchodní Francie.