Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Pro některé pouhá fráze, pro jiné životní vášeň. Ať už váháte nad začátkem studia jiné řeči exotického původu, nebo jen toužíte po lepšímu porozumění geografickým sousedům, možnosti přinášející dnešní doba jsou vždy k dispozici a stále narůstají.
studium na počítači
VYUŽIJTE INTERNET: Moderní online svět uvádí řadu inovativních aplikací, které Vám při samoučení budou věrným pomocníkem a především oporou. Některé programy zdarma zajišťují perfektní rozpoznání silných a slabých stránek a následné zaměření se na nedostatky dle individuálních potřeb, vlastního smyšleného profesora, kurzy, cvičení pro pravidelné zopakování si již naučeného, řadu vysvětlivek apod. Sjednat si můžete také vlastního učitele, který Vás bude při cestě za svým cílem doprovázet a významně podpoří nejen znalosti, ale i motivaci k pilnému pokračování. Internet je taktéž přeplněn mnohými materiály ve formě slovní zásoby k určité látce a vymoženostmi ulehčující její uložení do paměti.

MENTOR: Ačkoli ne za nejlevnější, tak za cenově adekvátní variantu lze považovat osobní mentor. Doučování může být poskytováno ve formě docházek na oddělené schůzky, nebo také přidáním se do již vytvořené či nové třídy osob se stejnými záměry. Osoba s jistou praxí Vás dovede posunout na další potřebný level.
domácí učení

FILMY, LITERATURA: Sledováním oblíbeného seriálu či čtení preferovaného žánru knih v příslušném jazyce obohatí znalost slovíček, jejich použití ve větách a dodá na schopnostech porozumění textu. Nevyhýbejte se tedy článkům a jiným podnětům, které nejsou uveřejněny v mateřské řeči.

KOMUNIKUJTE: Při každé sebemenší příležitosti se nestraňte konverzaci. Žádný učený z nebe nespadl a pro zdokonalení výslovnosti, rychlého reagování a utváření frází v hlavě je mluva více než na místě.

PŘEKLÁDEJTE SI: Nemávněte rukou nad každým výrazem, jež je pro Vás dosud neznámý. Při pouhém poslouchání písní a pochytávání nových výroků napomáháte trvalému uchování informací i překladů.

Nemusíte mít nutně studijní vlohy či relevantní talent. Špetka nadšení a vyhrazeného času plně postačí.