Máte určitý rozpočet na koupi, znáte rozměry a předběžně víte v jakém stylu je chcete. Víte ale, že to není všechno?
kreslená postavička lupiče
Bezpečnost na prvním místě
Ať bydlíte na vesnici nebo ve městě, je tu stále pravděpodobnost, že se k Vám někdo bude chtít vloupat. Zkušení lupiči už vědí, jak se s dveřmi poprat. Ne ale se všemi. Existuje totiž bezpečnostní třídy dveří. Určují odolnost proti vloupání.
vchodové dveře
Bude-li takový zloděj opravdu chtít a u sebe bude mít to správné nářadí, dostane se do dveří bezpečnostních tříd 1 i 2. Takové dveře bezpečnostní třídy 3 jsou na tom mnohem lépe, odolají síle zloděje i jeho náčiní. Žijete-li v lokalitě, kde se to hemží zloději a máte pochyby ohledně bezpečnosti, volte třídu 4. Dveře odolají i zkušeným zlodějům. Využívají se právě tam, kde se za nimi nachází expozice zbraní či uměleckých děl. Co se týká bezpečnostních tříd 5 a 6, tak ty nejsou na českém trhu k nalezení. Běžný člověk by je u nás vůbec nepotřeboval, jsou už spíše sejfem, bezpečnostní schránkou.


Materiál
Setkáte se hlavně s dveřmi plastovými. Nejsou už jen v bílé barvě, a proto to na první pohled mohou mást. Dělají se v imitaci hliníku, dřeva. Jsou častým výběrem pro svou výbornou izolaci. Zároveň se o ně nemusíte nijak zvlášť starat a budou vám sloužit i desítky let.
Pro ty z Vás, kteří tíhnou k čistě přírodním materiálům, jsou tu dveře dřevěné. Jsou výborným tepelným izolantem. Tím jsou ale i dveře hliníkové. Chlubí se i svou odolností proti poškrábání a také se o ně nemusíte starat. Existují i kombinace, například dřevohliníkové. Takové dveře předčí vaše očekávání, mají totiž mimořádnou životnost. Pyšní se skvělými izolačními schopnosti a jsou výbornou volbou pro nízkoenergetické stavby.

Objevují se stále nové kombinace a výběr je opravdu veliký. Věřím, že při pečlivém výběru určitě najdete ty pravé vchodové dveře.