Kdo by si rád nedal něco sladkého na zub? Určitě každý z nás si alespoň někdy něco na zub určitě dá. Linecké rohlíčky jsou stále více oblíbené právě ke kávě nebo čaji a jako sladkost pro návštěvy.
pečení cukroví 
Jaké jsou druhy?
Lineckých rohlíčků najdete v obchodě více druhů. Můžete si vybrat buď klasické, které jsou nemáčené v čokoládové polevě a jsou plněny rybízovou marmeládou. Plněné mohou být i jiným druhem (smě marmelády, povidla, meruňková marmelád, různé ovocné pomazánky). Následně existují z části máčené linecké rohlíčky, tedy půlka je máčená v čokoládě a kompletně máčené v čokoládě. Poměrně novou variantou jsou také rohlíčky, které jsou máčené v jogurtu. Existuje i varianta, kde jsou tyto rohlíčky bez náplně.
vykrojené těsto 
Složení výrobku
Myslím, že každého napadne, že není zrovna ideální takové rohlíčky jíst pořád. Jelikož je to sladké, obsahuje různé tuky a mnoho cukru. Nehledě na to, že obsahují v dnešní době hodně diskutovaný palmový tuk, který opravdu není vůbec zdraví. Obsahuje samozřejmě velké množství cukru a různých barviv a konzervantů. Určitě je dobré sledovat složení tohoto výrobku na obalu. Jde totiž o to, že ne každý výrobek musí být nejhorší. Záleží, jaký je výrobce a od toho se také hodně odvíjí. Jsou výrobci, kteří používají raději přírodní přísady a co nejméně chemie a někteří v rámci ušetření výrobních nákladů používají raději chemické přísady.
vanilkové rohlíčky 
Cena
Ceny se pohybují od 19 až do 39 Kč. Většinou máte v balení 6 ks plněných rohlíčků, pokud jsou neplněné, tak jich bývá v jednom balení až 12 ks. Některé obchody poskytují i různé balení, kde máte třeba 3 balení po 6 ks (stojí většinou kolem 59 Kč). Samozřejmě ve slevě jsou i za výhodnější cenu. Záleží čistě na nabídce obchodu a na tom, co máte přesně rádi.
 
Linecké rohlíčky si rozhodně můžete dopřát. Osobně mám velice rád ať už plněné nebo neplněné. Nicméně není dobré (stejně jako žádné sladké) konzumovat je stále. Pokud si je dáte jako zákusek, tak v tom není žádný problém. Dopřejte si je nejlépe ke kávě nebo čaji, případně je můžete připravit i pro své kamarády a známe. Rozhodně si nechte chutnat a sladké je dobré na nervy.