Pokud jste majitelem e-shopu, jistě vás bude zajímat, kde je pomyslná díra na trhu v internetovém prodeji, co by se ještě dalo potencionálním zákazníkům nabídnout.
V současné době jsou v popředí elektronické spotřebiče, mobilní telefony, drobná elektronika, boty, oblečení všeho druhu. Prostě je toho dost. Vybavit nebo zařídit si můžete on-line i byt nebo dům.
zboží na netu
Proč nakupovat na internetu a ne v klasické prodejně
To, co vás napadne jako první, kde je to výhodnější. Kupující lákají výhodnější ceny, ale nezůstává jenom u nich, obchodníci nabízí i jiná lákadla ve formě slevových poukázek nebo slevě na další nákup, kromě jiného ušetříte spoustu času a nákladů na cestu do běžného kamenného obchodu. Navíc máte možnost si během několika málo minut srovnat ceny a využít tak nejvýhodnější nabídky. Co se týká poštovného, možností, kam si nechat zboží zaslat, je několik. Tou nejlevnější je vyzvednutí v některém z kamenných obchodů, levnou variantou jsou služby uloženek či zásilkoven, o něco dražší je doručení prostřednictvím České pošty nebo přepravními společnostmi.
O co je největší zájem
Největší zájem je pak o věci pro děti, od oblečení až po hračky. Hodně se nakupuje elektronika a vybavení domácnosti. Zde se očekává další růst zájmu. Češi nakupují rádi, ale většina z nich svůj volný čas tráví efektivněji, než běháním po obchodech, právě proto má v České republice internetový obchod své místo jisté.
shop a myš
I když se na první pohled nemusí zdát jako výhodné kupovat oblečení bez vyzkoušení, i přesto jeho prodej prostřednictvím internetu roste. U zboží většinou najdete tabulky s mírami a u nich příslušnou velikost, vybrat proto tu správnou není nic obtížného.
To, co v internetovém prodeji není ještě zcela běžnou záležitostí, je prodej e-knih. I když se jejich prodej pomalu zvyšuje, ještě chvilku potrvá, než dožene ostatní zboží.