Už v roce 1996 přišli na svět první Pokémoni, kterým dala život japonská herní společnost Nintendo. Už o rok později se, ale mánie rozjela ve velkém stylu a to s populárním dětským animovaným televizním seriálem o těchto zvláštních potvůrkách. Začali jsme se seznamovat s klučinou Ashem Ketchumem a jeho nerozlučným kamarádem Pikachu. Na začátku bylo Pokémonů 151, ale dnes se tato rodinka rozrostla o další generace a najdeme tak více než 700 různých Pokémonů.
pokemon v mobilu

Kdo jsou Pokémoni a co nás na nich stále baví

Když se objevili, děti po nich prahly po celém světě. Kromě sledování seriálu musely všechny děti mít oblečení s jejich potisky, plyšové hračky a hlavně se ve velkém objevovaly sběratelské alba, do kterých se lepili kartičky. Sbíraly se figurky a mluvícího Pikachu musel mít doma každý. Pokémoni jsou inteligentní bytosti, které nemluví, ale rozumí lidské řeči. Cílem je pochytat zdivočelé Pokémony – zkrotit je a chytit do takzvaného Pokeballu.
pikachu u mapy
Až je Pokémon chycen začne poslouchat svého pána, bojovat za něj s ostatními Pokémony na turnajích, tak aby se dvojice stala celkovými vítězi. Dobrodružství z toho jen sálá a děti doslova šílejí. Zajímavý příběh, humor a netradiční silní kamarádi – to táhne pořád.
 Důkazem toho, je že i když na nějaký čas byli Pokémoni tak trochu v ústraní znovu mánie rozběhla v podobě mobilní hry – chytání pokémonů. Hra, kterou máte stáhlou v mobilu pomocí aplikace má za cíl pochytat také co nejvíce pokémonů. A to tak, že se mohou ukrývat kdekoliv ve vašem okolí – jakmile se objeví Pokémon na blízku je na vás, abyste všeho nechali a šli ho ulovit – na místo, kde je. To způsobilo ve světě spoustu humorných až někdy nevěřícných událostí, ale i tahle mánie nakonec opadla. Nyní se ten nejhlavnější Pokémon Pikachu vrací jako detektiv ve filmu – tak uvidíme, jak mu to půjde.
hrací karty pokemon
Každopádně jde vidět, že ani po více než 20 letech nás Pokémoni úplně neomrzeli a počítá se s nimi pořád. Tak uvidíme, co si pro nás připraví příště.