Zjistit, jestli je vaše hmotnost v normě a je optimální, nebo máte nadváhu či podváhu lze snadno pomocí online BMI kalkulačky.

BMI je zkratka pro “body mass index” a u dospělého člověka by se měl pohybovat v rozmezí mezi 18,5 – 14,9. Je to bmi výpočet z vaší váhy a hmotnosti, v této kalkulačce doplněný o rok narození a pohlaví, protože oba tyto faktory významně upravují jeho výslednou hodnotu. Například věk je důležitý zejména v dospívání. Tento vypočtený index je vlastně takové statistické porovnání s ostatními a podle grafů se dá vypočítat, v jaké kategorii se podle aktuální hmotnosti a výšky nacházíte. BMI je jednoduchý ukazatel, snadno měřitelný každodenně i u vás doma, stačí k tomu mít osobní váhu a znát svou výšku, případně si ji změřit. Můžete pak snadno sami sledovat, jak jste na tom a jestli se vaše BMI pohybuje během času tím správným směrem.

váha a metr

BMI kalkulačka slouží jako výborný doplněk, když jste se rozhodli změnit životní styl a žít zdravěji, ať už potřebujete zhubnout či přibrat. Samozřejmě jen tento výpočet nedokáže vaše stravovací a pohybové návyky okamžitě změnit, ale už jen to, že si index vypočítáte je známkou toho, že se o sebe a své zdraví začínáte zajímat a tento krok je velice důležitý.

změřená brokolice

Když zadáte těchto pár výše zmíněných údajů, dozvíte se hodnotu vašeho BMI a také vaši ideální hmotnost a pár užitečných tipů. Po zaregistrování na stránce BMI kalkulačky budete mít zdarma přístup ke sledování vašich údajů, ke grafům s vaší hmotností a BMI, ke slevám a tipům na dietní a zdravé produkty, které vaši snahu a cestu ke zdravějšímu životu podpoří. Z množství článků si můžete vybrat, jaká dieta, cvičení či styl stravování je právě pro vás nejvhodnější, dozvíte se například o výhodách keto diety, nezbytnosti během hubnutí zvýšit příjem bílkovin a jak to dokázat, co jíst a jak se dá účinně cvičit.