Puzzle mi vyslovujeme „Pucle“- lidově se jim říká skládačka, kterou skládáte podle zadaného vzoru většinou umístěné přímo na krabici produktu, který ma různý motiv např.příroda,zvířata, kreslené postavy, pohádky, pamětihodnosti – podle toho o jaký typ puzzle jde. Puzzle jsou zábava pro celou rodinu a i pro jednotlivce. Čas od času plní funkci sebekontrolovaní, když nám zmizí jedna či dva díly skládačky a mi jsme pak rozčilení, kde se nám to ztratilo, dalšími jsou Vaše dovednosti a logické přemýšlení.

Puzzle jsou zábavné hry, které Vám vydrží po mnoho dní,pro některé z nás je to čas, kdy můžeme relaxovat a věnovat se malým dílkům skládačky. Puzzle si po dosažení výsledků můžete například nalepit na nějaký rám a udělat si hezký obraz na stěnu, třeba do Vašeho bytu jako dekoraci.

Nejlepší je si všechny díly vysypat někam do prostoru, kde budete skládat,a vybrat si pouze díly skládačky které tvoří rám. Puzzle musí do sebe zapadat. Po se skládání rámů je už na Vás, jak a odkud budete dále pokračovat. Až puzzle dostavíte, můžete si znich udělat hezký obraz na Vaší stěnu, nebo znova rozestavět a opakovaně postavit.

Druhy puzzlí
Dětské puzzle
Jsou to puzlle, který nebudou dělat dětem potíže, tvoří je velké dílky o rozměrech 3 cm okolo 15 dilu,tudíž Vaše ratolest nebude trpět nedochvilnosti, kdy už svůj obrázek bude mít poskládaný.Disponuji hlavně motivama z dětskou tematikou jako jsou kreslené pohádky,příroda, zvířata a různé postavy.

Puzzle jako fotky
Pro rodinné příslušníky, například pro staré prarodiče je to vhodný dárek, necháte se vyfotit a agentura která se zabývá dárkama Vám vaši fotku nechá předělat do podoby puzzlí.Je to dokonalý dárek a ještě se u toho Vaší přibuzní pobaví, a budou mít na Vás vzpomínku.

3D puzzle
Úplnou novinkou jsou 3D puzzle. Rozdíl mezi klasickými a 3d skládačky je, že klasický skládačky máte na ploše ležící, 3D puzzle máte na stojáka,puzzle se staví trojrozměrně, takže po jeho seskládání si ho můžete vystavit třeba na poličky, jak se říká dostaví se Vám dojem,že jste si vybrali 3D puzzle napřiklad pokud stavíte Eiffelovu věž budete mít na stole malou věrnou kopii Eiffelovy věži u vás doma.