Plastická chirurgie u nás vzkvétá a věnuje se jí čím dál více doktorů. Zájem ze stran veřejnosti je obrovský. Větší je u žen, ale i muži se čím dál více svěřují do rukou odborníků. Někdo zákrok přizná, jiný ho tají. Samozřejmě jsou někdy operace nutné, protože člověk utrpěl nějaký úraz nebo popálení, případně se narodil s nějakou estetickou vadou.
modrooká dívka
Já mám na mysli ale operace, které nutné nejsou, ale které si lidé přejí, aby zastavili, či zpomalili proces stárnutí nebo vypadali lépe.
Záleží hodně na klinice a na lékaři a také na nás, kolik operací si necháme udělat a jaký budou mít výsledek. Známe dost odrazujících příkladů z médií, kdy některé známé osobnosti vypadají jako monstra s nadutými rty a nulovou mimikou. Nezapomenutelný je rozpadající se nos Michaela Jacksona.

Nejžádanější zákroky

· Plastika nosu
· Zvětšení prsou
· Modelace prsou
· Facelift
· Liposukce
· Plastika břicha
· Operace očních víček
· Zvětšení rtů
A spousta dalších zákroků, které si ani nedokážeme ve své fantazii představit. Týkají se i předělávání pohlaví, rekonstrukce panenské blány, různých implantátů po celém těle a jiné.
plastická operace
Plastické operace si většinou musíme platit z vlastní kapsy a ceny se mohou podle jejich počtu vyšplhat i do milionů. Pokud chce ale žena jen upravit prsa po odkojení 2-3 dětí, případně je zvětšit, či zmenšit, stačí si připravit několik tisíc. Záleží na věhlasnosti kliniky a lékaře. Rozhodně je ale dobré dát na doporučení. I plastická operace se nemusí podařit a můžete mít vážné a vleklé problémy. Zdaří-li se ale vše, jak má, budete mít vyšší sebevědomí a pomůže to Vašemu soukromému i společenskému životu. Ale rozhodně zde platí, že méně je někdy více. Bránit se stárnutí pomocí plastických operací, to nebude to pravé. Raději používejte kvalitní krémy a smiřte se s přicházejícími vráskami. I ty Vám mohou slušet, když je budete umět nosit.