Pokud opravdu chcete hebkou pokožku, je potřeba jí pravidelně dopřávat potřebnou péči a to například v podobě peelingu. Jednou za čas (ideálně alespoň jedenkrát týdně) byste měla pokožku zbavit odumřelých buněk, které se na ní celý týden vrství. Peeling navíc napomůže prokrvování pokožky, což oceníme v boji s ochablou či pomerančovou kůži. Speciální peeling na rty Vám zase pomůže s odstraněním šupinek suché kůže, se kterými v tomto mrazivém počasí bojuje nejedna z nás. Pokud z nějakého důvodu nechcete tento produkt kupovat, není nic jednoduššího, než si jej vyrobit sama doma. Výroba je nenáročná, a to jak finančně, tak i manuálně. Tak hurá do toho!

peeling rukou

Medovo-cukrový peeling na rty

Jak již z názvu vyplývá, je potřeba jen dvou surovin – medu a třtinového cukru. Smícháme tyto přísady v poměru 1:1 (například 1 a 1 lžíce) a důkladně promícháme. Med má mnoho hojivých látek, což Vaše ústa jistě ocení. Směs do rtů pečlivě vmasírujeme, necháme chvíli působit a nakonec opláchneme nebo setřeme ubrouskem. Jen pozor na to, ať jej během působení celý nesníte – je velmi dobrý a samozřejmě jedlý.

Tento recept můžete obměnit kombinací olivového oleje a hrubozrnné soli, které opět smícháme v poměru 1:1 a následný postup je stejný jako u medovo-cukrového peelingu.

peeling ve sklenicích

Kávový peeling na tělo

Tato úžasně voňavá pochutina má blahodárný vliv nejen na Vaši psychiku, ale zároveň jej může mít i na Vaši pokožku. Kofein dokáže vyrovnat pH pleti, zlepšit její pružnost a zároveň je, stejně jako med, známý pro své protizánětlivé účinky. Kofein účinně dokáže bojovat proti striím i celulitidě.

Aby nám peeling vystačil na pokožku celého těla, včetně obličeje, připravíme si půl hrnku mleté zrnkové kávy, půl hrnku třtinového cukru (lze vynechat) a jeden hrnek olivového oleje (lze zaměnit za arganový, kokosový či jiný olej). Všechny ingredience důkladně promícháme a následně rozmasírujeme po celém těle. Chvíli necháme působit a poté opláchneme.

Jak vidíte, připravit si domácí peeling není nic těžkého ani drahého, a zvládne to opravdu každý!