Je pravdou, že nadváhy se zbavíte i pomocí jídla, ale pokud tomu chcete pořádně pomoci, měli byste se začít i pravidelně hýbat. Výsledky pak budou lepší.

I skákáním se dá dobře zhubnout

Český člověk nikdy nebyl vyloženě pecivál, ale že bychom patřili někdy v moderních dějinách mezi národy, kde většinové obyvatelstvo alespoň trochu sportuje, se rozhodně říci nedá. Přitom by nám to jako národu prospělo. Minimálně bychom nepatřili do úzké skupiny nejobéznějších obyvatel na světě. Ano, je to tak. Díky svému pohodlnému životu, a hlavně velmi tučné stravě jsme se zařadili mezi takové milovníky jídla jakou jsou třeba Američané. Ti také sportují převážně jen v televizi a milují smažené, tučné a sladké.

Okraj trampolíny

Cesta z tohoto pralesa ale existuje. Jednak je to úprava jídelníčku, jednak je to zavedení pravidelného pohybu do harmonogramu. Ani jedno není jednoduché, ale je potřeba se o to alespoň trochu pokusit. Změna jídelníčku často nebývá tak bolestivá jako nutnost jít si zaběhat nebo projet na kole. Je jasné, že tyto aktivity nevyhovují každému. Ovem ani nemusí. Pro hubnutí jsou vhodné i jiné druhy pohybů, třeba skákání.

Pot poteče proudem

Samozřejmě není myšleno skákání jen tak na podlaze, i když i to může pomáhat, ale na vhodné trampolíně. Vzhledem k tomu, že se jedná o docela zábavnou činnost, kterou vykonávají rády nejen děti, dokáže zaujmout i mnohé dospělé. Ti si často myslí, že takové skákání je pouze zábava, ale fyzickou kondici si tak člověk nezlepší, o hubnutí nemluvě. To je ale chybou lávku. Trampolíny jsou již od svého vzniku brány jako vysoce efektivní cvičební nástroje, které dokáži nejen zpevnit tělo, tak i zlepšit kondici. Chce to jen pilně, a hlavně pravidelně cvičit.

Venkovní trampolíny

Vzhledem k tomu, že je dnes možné vybrat si z nepřeberného množství verzí, je dost možné, že mnozí budoucí cvičenci budou mít problém vybrat si tu pravou. Důležité je dávat pozor hlavně na nosnost, která by měla být více než dostatečná. Také je vhodné vybrat si model, který disponuje všemi potřebnými náhradními díly na trampolínu. Jen tak bude kompletní.