Časová flexibilita
Jednou z výhod podnikání je bez pochyby možnost vybrat si kdy a v jakých intervalech budete pracovat. Dalo by se říct, že je to jedna z mála možností, jak žít po pracovní stránce relativně svobodný a nevázaný život. Nemáte totiž přesně naordinovanou pracovní dobu
kluk s pc na gauči
Velké finanční možnosti
Tady je po téhle stránce asi ten hlavní rozdíl mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Nikdo vám nenadiktuje přesnou výši vaší výplatu, kterou na konci měsíce obdržíte, ale bude pouze na vás a na vašich schopnostech, kolik peněz dokážete vydělat. Když budete své práci věnovat maximální úsilí a budete v ní úspěšní, věřte, že žádný finanční strop pro vás neexistuje.

Sám sobě pánem
Jste zaměstnavatelem, tím pádem se musíte držet pouze státních norem a zákonů, nikoliv rozkazů a přání vašeho šéfa, což je další obrovské plus podnikání. Můžete svou firmu vést, jak budete chtít a žádná osoba vám do toho nemůže mluvit. To je další z důvodů, proč se řada mladých lidí rozhodne místo stálého a jistého místa v zaměstnání zkusit podnikat.

Realizace člověka
Další bod hovoří o tom, že když už budete ti, kteří jsou sami sobě pány a naopak spoustě lidí šéfují, budete moci realizovat veškeré své ideály, myšlenky ve své firmě a stanete se tím pádem zase o něco šťastnějším člověkem, navíc většinu vaši práce tvoří tvůrčí činnost, tudíž se v tomto směru můžete docela slušně rozvinout.
řecké pobřeží
Delegační činnost
Můžete si dovolit přenechat vám nepříjemné záležitosti svým kolegům, častěji podřízeným osobám a neztrácet tak svůj čas něčím, co ve vás způsobuje nechuť, naopak v ušetřeném čase budete moci provádět činnosti a úkoly, které vás budou naplňovat a bavit. Toto je další přednost, která udělá značný rozdíl mezi vaším dnem a dnem obyčejného zaměstnance.